ذهن برتر
همان شخصی باش که می خواهی باشی
درباره وبلاگ


وبلاگ ذهن برتر در جهت پاسخ به تمامی سوالات در مورد قانون جذب، ذهن ناخوداگاه، برنامه ریزی ذهن، هیپنوتیزم و ریلکسیشن ایجاد گردیده است.
با عمل به آموزه های این وبلاگ گامی بزرگ در جهت رسیدن به خواسته ها و آرزوهایتان برداشته اید.

وب سایت اصلی ذهن برتر: www.nlpfan.ir

مدیر وبلاگ : رویا متذکری
نویسندگان
پنجشنبه 28 مرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکری

بطور معمول ذهن ما پر از شلوغی و ازدحام افکاره. و این امر باعث میشه قدرت تمرکز و تاثیرگذاری ذهن در خلق آرزوها بسیار کاهش پیدا کنه.

برای همین بیشتر استادان قانون جذب حالت آرامش ذهن رو برای تجسم کردن پیشنهاد میکنن. در حالت آرامش ذهن ارتباط با کاینات و جوهر خلاق هستی، بهتر برقرار میشه. و به قول معروف کاینات صدای ما رو شفاف تر میشنوه.


در سطح آرامش ذهنی قدرتهای نهفته درونی بیدار می شند. ضمیرناخودآگاه تلقین پذیرتر و ارتباط با ضمیربرتر(که کلید سعادته) آسونتر میشه.


بهترین روش برای رسیدن به آرامش و سکوت ذهن انجام روزانه 15 دقیقه مراقبه آلفا یا مراقبه سکوته.


علاوه بر مراقبه با نیروی عشق نیز به آرامش ذهنی می رسید. یکی شدن با نیروی عشق، ساده ترین روش برای رسیدن به سکوت و آرامش ذهنه.


برای درک اهمیت آرامش و سکوت ذهن در خلق آرزوها، یه مثال عینی و یه مثال علمی رو بهتون میگم.


مثال عینی:
یک استخر پر از آب رو در یک روز آفتابی، در نظر بگیرید. وقتی سنگریزه ای رو درون آب استخر بندازیم امواجی کاملا مشخص و قابل دید روی سطح آب بوجود میاند که تا چند ثانیه قابل مشاهده خواهند بود. 


و اگر همان سنگریزه را در یک روز بارانی، درون آب بندازیم امواج به وجود آمده کوچک بوده و در میان امواج دیگر گم شده و به سرعت نیز محو خواهند شد.


از نظر علمی نیز اینگونه است:
امواج مغزی ما در حالت بیداری کامل در طول روز_که ذهن پر از افکاره_ دارای ارتعاشات 14 تا 21 سیکل(نوسان) در ثانیه میباشد. این امواج "بتا" نام دارند. 


ولی در هنگام مراقبه ارتعاشات مغز ما به 7 تا 14سیکل در ثانیه می رسند که امواج “آلفا” نام دارند.


ذهن در حالت عادی شلوغ و پر از ازدحامه، و در چنین حالتی فکر مربوط به آرزوی ما، در بین افکار دیگه گم یا کم اثر میشه. و برای تاثیر بهتر باید مکرر و به دفعات تکرار بشه تا در ضمیر ناخوداگاه تاثیر بذاره.


بنابراین در حالت آرامش ذهن افکار در ضمیر ناخودآگاه و جوهر کیهانی تاثیر و نفوذ زیادی کرده و قدرت جذب و خلق آن افکار زیاد خواهد بود.


نوع مطلب : رازهای قانون جذب، 
برچسب ها : ارامش، ذهن، افکار، مراقبه، ارامش ذهنی،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 27 مرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکری


بطور کلی طبیعت از خلا و جاهای خالی بیزار است و چون ذات کاینات خوبی است لذا جاهای خالی همیشه با خوبی پر میشود و وظیفه من و تو در خلق آرزوهامون اینه که به این ساختار طبیعت ایمان و باور داشته باشیم.


هرچه خلاء بیشتر باشد، هر چه خالی بیشتر باشد جذب بیشتر است. اگر من می‌خواهم موهبت‌های الهی را جذب كنم ابتدا باید جایی خالی باز كنم. اگر می‌خواهید نیایش‌ها و دعاهایتان اجابت شود، اول باید جا باز كنید.

 خلا به دو حالت است: 
1.خلا درونی.
2.خلا بیرونی.


1- خلا درونی: 
احساسات منفی مثل خشم، کینه، نفرت، انزجار، انتقام، حسادت، ترس و... انرژی های منفی هستند که مانع از تجلی طرح الهی زندگی و جریان آزاد انرژی های مثبت توانگری، خوشبختی و سلامتی می شوند.


بدون خلا درونی شما هرگز قادر به دریافت آرزوهای الهی تان نخواهید بود. با پاکسازی و خالی کردن درونتان از احساسات منفی، انرژی های مثبت زندگی در وجودتان به جریان می افتند و راه تجلی آرمانهای الهی تان باز می شود. 


2- خلا بیرونی:
دومین شکل قانون خلا، خلا بیرونی است. برای دریافت هر خواسته ای باید مکانی خالی و مورد نیاز برای دریافت و نگهداری آن خواسته، داشته باشید.


در جهان هستی جذب دو طرفه است. یعنی هم تشنه دنبال آب می گردد هم آب دنبال تشنه می گردد. هم زن دنبال مرد می گردد هم مرد دنبال زن. گل، پروانه را جذب میکند و پروانه گل را... زمانی شما جذب آرزویی می شوید که آن آرزو نیز خواهان شما باشد.


آرزوهای دل شما از احساس نیاز درونی شما ریشه می گیرند. و احساس نیاز از فضای خالی آن خواسته بوجود می آید. و این نیاز باعث طلب کردن خواسته ای_ آگاهانه و ناآگاهانه _توسط شما میشود. 


و متقابلا، انرژی آرزوی شما به شدت علاقه دارد به سمت آن فضای خالی جذب و آن را پر نماید. حال اگر فضای آن نیاز، از قبل توسط چیزی دیگر پر شده باشد، کل این چرخه جذب، کارکرد طبیعیش را از دست می دهد


یک لیوان رو در نظر بگیرید که از آب کهنه پر شده. آیا میتوانید آب تازه را در آن بریزید؟ نه. چرا؟ زیرا برای ریختن آب تازه در لیوان باید اول آب کهنه را خالی کنید تا فضای خالی برای آب تازه بوجود بیاید.


برای رسیدن به کفش و لباس نو باید گنجه لباسهای خود را از لباسهای قدیمی و کهنه خالی کنید.

برای رسیدن به همسر ایده آل باید از شر روابط نامشروع و بی ثمر فعلی رها شوید.

برای رسیدن به ثروت باید وسایل و اشیای کهنه و بدرد نخور و فقیرانه را دور بریزید.

برای رسیدن به شغل ایده آل باید از کار بد و اعصاب خرد کن فعلی رها شوید.

برای رسیدن به سلامتی باید احساسات منفی مثل خشم، کینه، نفرت، انزجار رو از درونتون خالی کنید.


نوع مطلب : رازهای قانون جذب، 
برچسب ها : قانون خلا،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 24 مرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکری

تو: می خواهم شاد باشم

جهان: آیا اعتقاد داری که می توانی شاد باشی؟

تو: نه زیاد!

جهان: شیوه عملکرد من اینگونه است، ابتدا باید از چیزی که می خواهی مطمن باشی.اگر تو مطمن نباشی که می توانی شاد باشی، من چگونه به تو کمک کنم؟ آنموقع من هر چه به تو بدهم تو نمیتوانی آن را بپذیری.
ادامه مطلب


نوع مطلب : رازهای قانون جذب، 
برچسب ها : ایمان،
لینک های مرتبط :
جمعه 22 مرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکری


"قانون تکامل" اولین و مهمترین قانون کاینات  است که هدف و دلیل زندگی است و قوانین دیگر کیهانی زیر مجموعه و کامل کننده این قانون بزرگ میباشند.


دلیل و هدف از آفرینش کاینات، تکامل در تمامی عرصه ها است و از زمان شکل گیری کاینات تا به امروز جهان هستی همواره در مسیر تکامل بوده است.


هر روز کاینات در تمامی عرصه ها کامل تر و گسترده تر میشود، از کهکشانها و سیارات تا گیاهان و حیوانات و ما انسانها که اشرف مخلوقات هستیم جزیی باشکوه و حد نهایی این روند تکاملی هستیم.


تمام تجربیات خوب و بدی که در زندگی داریم بدون استثنا همگی آنها تنها به این دلیل وارد زندگیمان میشوند تا به ما درسی داده و آگاهیمان را گسترش دهند و در نتیجه ما را به پختگی و کمال روحی که هدف خلقت ماست، برسانند.


احساسات مثبت و منفی، چراغهای راهنمایی هستند که مسیر درست و مسیر اشتباه زندگی را به ما نشان میدهند. زمانی که از مسیر اصلی منحرف شویم وجودمان از طریق احساسات به ما هشدار می دهد که به راه حقیقی زندگی که پر از خیر و سعادت و خوشبختی است برگردیم.


مسیر حقیقی زندگی و آرزوها و رویاهایی که از دل ما سرچشمه می گیرند، بخشی از طرح الهی زندگیمان هستند که به عنوان چراغ سبز، مسیر درست، به سمت هدف اصلی یعنی کمال و سعادت را به ما نشان می دهند.


به همین علت، زمانی که در مسیر آرزوها و آرمانهای واقعی مان گام برمی داریم، بسیار احساس شادی و هماهنگی خواهیم کرد، چرا که در مسیری حقیقی و هماهنگ با نور درونمان پیش می رویم.


بسیاری از اتفاقات و حوادث تلخ زندگی، نتیجه اصرار و استمرار حرکت در مسیری نادرست است. ولی برخی تجربیات تلخ نیز هستند که روح ما را به چالش میکشند تا قوی تر، عالی تر و  پخته تر از آن من قبلی شویم. 


مثلا به پسری 12 ساله فکر کنید که در خانواده فقیر متولد می شود. پدر ندارد، مادرش  بیمار است، و دو خواهر کوچکتر دارد که نیاز به خورد و خوراک و مراقبت دارند. می توانید تصور کنید این سختی ها و فشارهای زندگی چه انسانی قوی، محکم و موفقی در آینده از این پسر خواهد ساخت...


برای شناسایی مسیر درست از مسیر اشتباه، لازم است که همواره از ندای درون خود پیروی کنید و همچنین به احساسات خود در هر زمان توجه کنید. وقتی احساساتتان خوب است یعنی در مسیر درست گام بر می دارید. و زمانی که احساسات منفی دارید یعنی از مسیر خود منحرف شده اید.


قانون تکامل قانون مادر است و قوانین دیگر کاینات مثل: قانون خلا، قانون کارما، قانون بخشش، قانون عشق و...زیر مجموعه این قانون مادر هستند و همگی آنها به این دلیل وجود دارند که ما را به سمت این قانون اصلی هدایت کنند.


نوع مطلب : رازهای قانون جذب، 
برچسب ها : قانون تکامل، کاینات، قانون کاینات،
لینک های مرتبط :☦✴️وجود ما از دو قطب نفسانی و روحانی تشکیل شده است. بعد نفسانی وجود ما رو ذهن منطقی و تمایلات غریزی ما هدایت می کند. و بعد روحانی ما رو ضمیربرتر و تمایلات روحانی ما هدایت می کند. 


☦✴️زمانی که ما خواسته و هدفی رو طبق اراده و منیت خودمان انتخاب می کنیم در واقع از تمایلات بعد نفسانی وجود خود پیروی می کنیم.


☦✴️و زمانی که منیت خود را کاملا کنار می کشیم. تسلیم اراده خداوند می شویم. و نیاز خود را کاملا به نیروی برتر میسپاریم در واقع از بعد روحانی (خدایی) وجود خود پیروی می کنیم.


☦✴️هر انسان برای انجام مسولیت الهی و گرفتن درسهای معنوی برای کمال روحی به این سیاره پا می گذارد. روح و ضمیربرتر هر انسان  حتی قبل از تولد و در عالم معنا، می داند که برای به انجام رساندن چه کار و مسولیتی به  دنیا می آید.


☦✴️این مسولیت الهی، بهترین و کاملترین شکل و تجربه زندگی برای هر انسانی است، که با تجلی و انجام دادن آن هم به کمال روحی می رسیم و هم زندگی شاد، کامل و پر از خیر و برکت و خوشبختی_ هم برای خود و هم برای دیگران_ خواهیم داشت.


☦✴️بعد روحانی وجود ما یا همان ضمیربرتر، از ماموریت و طرح الهی ما کاملا آگاه است. و راه سعادت و زندگی کامل ما را می داند.


☦✴️زمانی که از منیت و نفس خود دست کشیدید و امور خود (خواسته و نیازهایتان) را به خدا و خرد برتر سپردید، خرد برتر شما را در مسیر الهی تان هدایت می کند.


☦✴️طرح الهی زندگی شامل تمام جنبه های زندگی می شود. ولی در دو مورد یعنی شغل و همسر پررنگ تر است. 


☦✴️طرح الهی شغل و همسر شما کاملترین و بهترین انتخاب برای شماست که با متجلی کردن آنها زندگیتان از هر نظر کامل و غنی خواهد شد.


نوع مطلب : سوال و جواب قانون جذب، 
برچسب ها : طرح الهی،
لینک های مرتبط :
جمعه 22 مرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکریآدمی باید همواره از لحاظ معنوی هشیار باشد، و در انتظار رهنمود های خویشتن تا هر فرصتی را که پیش می آید در هوا بقاپد. 


یک روز مدام در دلم می گفتم: جان لایتناهی، نگذار چیزی از نظرم مخفی بماند یا غنیمتی را مفت ببازم. و همان روز عصر مطلبی مهم به من گفته شد. 


لازم ترین کار این است که روز خود را با کلام درست آغاز کنیم. مثلاً روز خود را با این عبارات آغاز کنید: 


"تو امروز انجام خواهی پذیرفت، زیرا امروز روز تکمیل و کمال است. و من برای روزی چنین عالی و تمام عیار، خدا را شکر می کنم."
"امروز معجزه از پس معجزه خواهد آمد و شگفتیها لحظه ای باز نخواهند ایستاد."


این کار را به عادت تبدیل کنید تا شاهد بروز معجزه ها و شگفتیها در زندگی خود باشید.
فلورانس اسکاول شین_راز


نوع مطلب : فلورانس اسکاول شین، 
برچسب ها : فلورانس اسکاول شین، انگیزشی،
لینک های مرتبط :
جمعه 22 مرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکری


✍من بزرگ ترین ارزوم از بچگی پشت ماشین نشستن بود ک با قانون جذب تونستنم گواهینامه ام رو بگیرم ولی همسرم میتر سه ماشین ب من بده و من خیلی دلم پژو 206 البالویی میخواد هرچی عکسش تو دفترم گذاشتم سپاسگذاری کردم نشد الان دوسال ولی نا امید نیستم اشکال کارم میخواستم بفهمم

جواب:
مثلث جذب سه ضلع داره که با در کنار هم قرار گرفتن این سه ضلع، مثلث کامل میشه و جذب اتفاق می افته: 


☮اولیش تجسم اون خواسته است. دومیش عشق و احساس مثبت به اون خواسته است. و سومیش باور به داشتن اون خواسته است.


☮اینکه تجسم کنید و بهش عشق بدین کافی نیست. باید مثلث جذبتون رو با ضلع باور کامل کنید. باور به اینکه شما استحقاق و توانایی رسیدن به اون رو همین الان دارین. 


☮تنها تجسمتون به این شکله که کاملتر و قوی تر میشه و در ماده اولیه کاینات اثر میذاره تا خواسته تون رو براتون متجلی کنه.


☮وقتی هم که تجسمتون رو کامل و به این شکل انجام دادین، دیگه نباید عجله کنید و نگران بشید، خواسته شما برای شما توسط جوهر هستی خلق شده و در زمان مناسب که از هر لحاظ آماده دریافتش هستید، وارد زندگیتون خواهد شد.


نوع مطلب : سوال و جواب قانون جذب، رازهای قانون جذب، 
برچسب ها : تجسم، قانون جذب، تصویر سازی، جذب،
لینک های مرتبط :
جمعه 22 مرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکری
 ما چطوری می تونیم نسبت به کسی که بهمون اسیب میرسونه از لحاظ روحی ببخشیمش؟ آیا میشه ناراحت نشیم از کارهاش ؟

 
شما درست میگین و بخشش کسی که شما رو بسیار ناراحت کرده کار آسونی نیست. ولی این نبخشیدن به ضرر کی تموم میشه؟ به ضرر اون یا شما؟
بهتره بدونید با نبخشیدن اون آدم چند تا اتفاق برای شما می افته:

1- هر چه بیشتر ذهنتون درگیر اون ادم و کارهای بدش باشه بیشتر رنج خواهید کشید و بیشتر به خودتون آسیب خواهید زد. و از لذت داشتن احساسات مثبت و شادی و آرامش محروم خواهید بود.


2- از خدا دور میشید چون قلبتون با کینه و نفرت تار و سیاه شده.. و خداوند شما و گناهان شما رو تنها زمانی میبخشه که ابتدا شما کسی رو که ازش دلخوری دارین ببخشید.


3- انرژی های منفی کینه و نفرت و خشم از اون آدم، در وجودتون انباشته میشن و مسیر حرکت آزادانه انرژی های مثبت رو مسدود می کنن و این امر به مرور باعث بوجود اومدن مشکلات سلامتی در روح و جسمتون میشه.


4-این انرژی های منفی در مقابل  آرزوها و خواسته های الهیتون سد ایجاد میکنن و مانع از متجلی شدن خواسته های دلتون میشن.


پس با توجه به حقیقتهایی که گفتم بهترین و خدایی ترین و عاقلانه ترین کار اینه که ببخشیم تا خودمون رها و آزاد بشیم.


نوع مطلب : سوال و جواب قانون جذب، رازهای قانون جذب، 
برچسب ها : بخشش،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 21 مرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکری


زشت ترین قسمت بدن تان کدام قسمت آن است؟
لطفا قبل از مطالعه ادامه مطلب  به این سوال پاسخ دهید
.
.
.
خیلیها فكر می كنند، زشت ترین بخش بدن شان بینی شان است!
بعضیها هم با دهانشان مشكل دارند، فكر می كنند دهانشان خیلی زشت است! 
و دیگران زیادی هم شكم بزرگشان، مشكلشان است و زشت شان كرده؛ 
همه اینها شاید زشت و زیبا باشد، 
اما من می گویم: 
زشت ترین بخش بدن آدم ها، 
 "ذهن شان" است؛ 
ذهن آدم ها، مثل یك حفره عمیق، 
پر می شود از خیلی چیزهای زشت؛ 

از شك، 
از بدبینی، 
از برداشتهای بد، 
از نگاه پر غرور به دیگران، 
از توقع زیاد، 
از خودبینی زیاد؛ 

ذهن آدم ها گاهی تبدیل می شود به عضو زشت بدن؛ آنقدر بدن را زشت می كند كه صدتا جراحی زیبایی هم كاری از پیش نمی برد؛ 
كاش می شد، 
جای بینی، جای شكم و پا، 
آدم *"ذهنش" را جراحی می كرد؛ 
هرچه كلمات بد بود، هرچه افكار ناچسب و بدبینانه بود، هرچه نادوستی و پر توقعی بود، می آورد بیرون
جایش، كلمات خوب تزریق می كرد؛ 
ذهن اش را پر می كرد از چیزهایی كه مردم، وقتی می دیدنش، ازش حس قشنگی بگیرند، 
حس نرمی...حس مهربانی...
كاش آدم ها را می شد اینجور عمل زیبایی كرد... با ذهن زیبا

ذهن زیبا، زندگی را زیبا می کند...

نوع مطلب :
برچسب ها : انگیزشی، موفقیت، ذهن،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 21 مرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکری

اكنون گام نخست را برداشته اید و تصمیم گرفته اید كه بیش از پیش درباره ی ای اف تی بدانید! در این راه تنها نیستید. افزونبر یك میلیون تن كتاب راهنمای ای اف تی را به عنوان منبع اولیه ی شفابخشی برگزیده اند. ای اف تی در بسیاری از كشورها در سراسردنیا به كار می رود. ای اف تی را در بیمارستان ها، مراكز روان درمانی، میادین ورزشی، مشاوره های كسب و كار، خانواده ها و بسیاری مراكز
دیگر مورد استفاده قرار می دهند. لابد می پرسید كه ای اف تی چیست و چرا تا بدین اندازه محبوب می باشد؟ادامه مطلب


نوع مطلب : تکنیک رهایی ذهن (EFT)، 
برچسب ها : ای اف تی، رهایی ذهن، EFT،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 20 مرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکری

آن چه را بپرسید به شما داده خواهد شد . آن چه را که جستجو کنید خواهید یافت – ضربه بزنید به روی شما باز خواهد شد
 هر کس بپرسد خواهد یافت و هر کس جستجو کند پیدا خواهد کرد وهر کس ضربه بزند به روی او باز خواهد شد .
تجسم خلاق را جزیی از زندگی تان قرار دهید
بهترین کار برای یادگیری تجسم خلاق این است که حداقل زمان کوتاهی از وقت خود را به تمرین و تکرار این کار اختصاصدهید هر روز صبح ، شب قبل از خواب و حتی اگر فرصت داشتید وسط روز پانزده دقیقه وقت خودتان را صرف مدیتیشن وتجسم خلاق کنید. همیشه تمرین ها مدیتیشین را با تمدد اعصاب شروع کنید آن وقت تجسم خلاق را با عبارات تاکیدی که آرزویش را دارید ادامه دهید تجسم خلاق با اندکی تمرین و تکرار راههای جدید فکر کردن را به شما می آموزد و هم چنینشما می آموزید چگونه مشکلات و مسائل خود را حل کنید

هستی ، انجام دادن و داشتن
زندگی از سه وجه تشکیل شده : هستی ، انجام دادن و داشتن
هستی یا بودن تجربه اصلی وزنده در لحظه حاضر است ، انجام دادن جنبش و فعالیتی است که از نیروی عادی و خلاقناشی می شود وتوسط هر موجود زنده جاری می شود و منبع زنده بودن ما است ، داشتن مربوط به رابطه ، با اجتماعیاست که در آن زندگی می کنیم در این حالت ما اجازه می دهیم دیگران وارد زندگی می شوند و به راحتی آنها را می پذیریم

این سه مورد به طور همزمان وجود دارند اغلب مردم در زندگیشان معکوس عمل می کنند آن ها برای بدست آوردن چیزهایمورد علاقه شان سعی می کنند کارهایی انجام دهند تا پول بیشتری بدست آورند به این ترتیب آن ها خوشحال تر خواهندبود در صورتی که شما ابتدا باید همان چیزی باشید که هستید آن وقت آن چه را که لازم است انجام دهید ، به این ترتیب آنچه را که بخواهید شما دارید

عناصر سه گانه و تعیین کننده میزان موفقیت تجسم خلاق
1- هدف : باید به کاری که تجسم می کنید قلبا تمایل داشته باشید
2- اعتقاد : اگر نسبت به هدفی که انتخاب کرده اید اعتقاد راسخ داشته باشید با اطمینان بیشتری عمل خواهید کرد .
3- پذیرش : باید باتمام وجود هدف مورد علاقه تان را بپذیرد و در جستجوی آن رغبت زیادی داشته باشید.
با خود برترتان ارتباط برقرار کنید
یکی از مهمترین قدم ها در ساختن تجسم خلاق موثر اتصال به منبع روحانی درون تان است . منبع روحی شما همان عشقبی پایان فرزانه و خردمند و قدرت کائنات است

شنوا : در طی مدیتیشن وقتی به حالت آرامش در می آیید یک کامال ارتباطی بین شما و خویشتن خردمندتان باز می شودو به راهنمایی شما می پردازد به طوری که می توانید سوالات خود را بپرسید و منتظر پاسخ ها بمانید که به صورت واژه هایا تجسم خلاق و یا از طریق یک احساس می آیند
فعال : وقتی سرنوشت تان در دست گرفتید احساس می کنید که قدرت انتخاب دارید و می توانید از طریق قدرت فرزانهنامتناهی الهی که خداوند در وجودتان نهاده است توسط تجسم خلاق به اهداف و خوسته های تان برسید
پیش رفتن با جریان
تنها راه کاربرد موثر تجسم خلاق استفاده از روش تائو است منظور این است که شما مجبور نیستید سعی وتلاش زیادیبکنید شما به آسانی می توانید به جایی که می خواهید بروید و در ذهن تان واضح و روشن تجسم کنید سپس صبورانه وهماهنگ در جهت جریان رودخانه به زندگی تان ادامه دهید

خود را در بهترین شرایط بپذیرید

برای رسیدن به خواسته های تان در زندگی از طریق تجسم خلاق باید بپذیرید که شما مستحق بهترین زندگی هستیدعجیب این که خیلی ها در پذیرفتن خودشان مشکل دارند و فکر می کنند قادر نیستند به خواسته های شان برسند اینباورهای غلط ریشه در دوران کودکی ما دارد . اگر شما احساس می کنید نمیتوانید در عالی ترین وضعیت خودتان را تجسمکنید یا با خودتان فکر می کنید احتمالا من هرگز نمی توانم به خواسته هایم برسم در این صورت باید به دقت تصویری ازخودتان را در ذهن خود مجسم کنید این تصویر بیانگر احساس شما راجع به خودتان است . هر موقع نسبت به خودتان
احساس خوبی نداشتید با بیان جملات مثبت از خودتان قدردانی و تشکر کنید

نوع مطلب : تصویر سازی ذهنی، 
برچسب ها : تجسم خلاق، مدیتیشن،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 20 مرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکری

بعضی از افراد معتقدند كه ما در خواب چیزهای زیادی یاد می گیریم و اسمشان را یادگیری در خواب
گذاشته اند. من منكر آن نخواهم بود ولی تاكنون كسی را ندیده ام كه توانسته باشد در وضعیت خواب طبیعیچیزی بیاموزد! اما تكنیكی را كه هم اكنون می گویم بر روی هزاران نفر تاكنون پیاده كرده ام كه این افرادتوانسته اند به راحتی از این تكنیك استفاده كنند و علاوه بر این خود را در وضعیت آلفا قرار دهند و از نحوهیادگیری آن هم سود ببرند.
اگر یادتان باشد در قسمت یادگیری ذكر شد كه اوج یادگیری 91 الی 99 دقیقه می باشد و پس از آن بایدتغییری ایجاد شود. مغز باید استراحتی كند تا بتواند همان كیفیت قبلی یادگیری را داشته باشد.
ما دو نوع یادگیری داریم: یادگیری فعال(active) و یادگیری غیر فعال (passive).
در نوع یادگیری فعال ما تغییری در آنچه یادگرفته ایم می دهیم و در یادگیری غیر فعال فقط آنرا ذخیرهمی كنیم. در نوع اول یادگیری بسیار عمیق است و در نوع دوم یادگیری سطحی می باشد و زود فراموشمی گردد.
نوع یادگیری كه در موقعیت آلفا پیشنهاد می دهیم نوع فعال (active) ست. اگر تصورتان از یادگیری درآلفا این است كه شما باید با چشمان بسته بخوانید یا اینكه در وضعیت آلفا قرار بگیرید و مطالبی را بخوانیدباید بگویم كه اشتباه كرده اید. سوء تفاهمی ایجاد شده است. منظور از یادگیری در آلفا مرور كردن مطالبیاست كه قبلاً خوانده اید. شما پس از اینكه 91 دقیقه درس خواندید باید تغییری در وضعیتتان بدهید تا مغزاستراحت كند. بهتر است با استفاده از تكنیكهای یادگیری و آلفای ذهنی وارد این موقعیت شوید و مطالبیكه خوانده اید را مجددا مرور كنید. سعی كنید تصاویر آنها را ببینید؛ كلمات را رنگی ببینید و جدولها و حتی اینكه جملات كجای صفحه نوشته شده بودند را در ذهنتان به تصویر بكشید. در ذهنتان پس از اینكه درموقعیت آلفا قرار گرفتید به صورت ذهنی كتاب را ورق بزنید و بخوانید. اگر مطالبی را فراموش كردید پس ازاینكه از وضعیت آلفا خارج شدید آن مطلب را مجددا مطالعه كنید و در زمان دیگر كه وارد این موقعیت شدید آنرا مرور كنید
وارد شدن به موقعیت آلفا و مرور مطالب درسی نباید بیش از10-15دقیقه طول بكشد. چنانچه بیشتر طول بكشد نتیجه معكوس خواهید گرفت. یادتان باشد در این موقعیت نباید بخوابید.باید هوشیار باشید و صداها را بشنوید تا بتوانید از قدرت ذهن در جهت هدف و یادگیریتان استفاده كنید.
یادگیری به این صورت از نوع فعالاست چون شما مجدداً آنرا تغییر می دهید و به ذهنتان می آورید. بعضی ها می گویند اگر شما مطالبی را كه آموخته اید برای دیگری درس بدهید مدت زمان بیشتری
در ذهن می ماند؛ این نوع یادگیری هم یادگیری فعال است و كاملاً صحیح می باشد. به همین دلیل معلماندلسوز به بچه ها توصیه می كنند كه گروه های كوچك تشكیل بدهند و با یكدیگر درس بخوانند و برایهمدیگر تدریس كنند. روش یادگیری در آلفا كامل تر است؛ شما نه تنها در موقعیت آلفا و هوشیاری مضاعفقرار می گیرید بلكه تصور می كنید گروهی نشسته اند و شما برایشان درس می دهید. همان گونه كه گفته شدمغز نمی تواند بین تخیل و واقعیت تفاوت بگذارد و آنرا قبول می كند.
با استفاده از تكنیك آلفا شما می توانید در 6 ساعت، 5 ساعت خواندن مفید و مؤثر داشته باشید.
بعضی از دانشجویان كه درسهای سخت دارند از دانشجویان گروه پزشكی گرفته تا دانشجویان برق و ریاضی،می توانند مطالبی را كه مدتها پیش خوانده اند را با این روش مجددا به خاطر آورند. مثلاً شما اگر چند سالپیش مطلبی را خوانده اید و حالا فراموش كرده اید می توانید در زمانی بسیار سریع آنرا در حالت آلفا مروركنید و از قدرت ناخودآگاهتان كه تمام مطالب را با تمام جزئیات برای شما ذخیره كرده بهره ببرید.
این تكنیك به تنهایی جادو نمی كند بلكه اگر در دستان فردی با پشتكار خوب قرار گیرد و تلاشكند معجزه می کند.
نوع مطلب : ان ال پی و برنامه ریزی ذهن، 
برچسب ها : حالت الفا، الفا،
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 6 )    1   2   3   4   5   6   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
هاست لینوکس
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات