ذهن برتر
همان شخصی باش که می خواهی باشی
درباره وبلاگ


وبلاگ ذهن برتر در جهت پاسخ به تمامی سوالات در مورد قانون جذب، ذهن ناخوداگاه، برنامه ریزی ذهن، هیپنوتیزم و ریلکسیشن ایجاد گردیده است.
با عمل به آموزه های این وبلاگ گامی بزرگ در جهت رسیدن به خواسته ها و آرزوهایتان برداشته اید.

وب سایت اصلی ذهن برتر: www.nlpfan.ir

مدیر وبلاگ : رویا متذکری
نویسندگان
یکشنبه 30 خرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکری


بسیاری از اوقات سخنان بسیار ساده و ابتدایی پدر و مادرمان در ما تاثیر گذارده اند .می گفتند« اسفناجت را بخور » ،« رختخوابت را مرتب كن » یا « اتاقت را مرتب كن » ،تا شاید با این معیارها دوست داشته شویم . بدون اینكه خواسته باشید ، در ذهنتان چنین نقش بسته كهتنها در صورتی مورد قبول خواهد بود كه كارهای مشخصی را انجام دهید و بدین ترتیب آموخته ایم كه محبوب و مقبول واقع شدن مشروط به شرایطی خواهد بود. اما این وضعیت تنها ناشی از فكر شخص دیگری است درحالیكه شاید با عمق وجود شما و ارزش های موردقبول شما ارتباطی نداشته باشد . در نتیجه این تصور حاصل می شود كه تنها در صورتی كه این كارها و اعمال خاص را انجام دهید مورد پسند دیگران واقع می شوید و حق زیستن دارید و در غیر آن هیچ. حتی اجازه ی وجود داشتن هم ندارید.
ادامه مطلب


نوع مطلب : رازهای قانون جذب، 
برچسب ها : گفتگوی درونی، قدرت، قانون جذب،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 30 خرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکری


تمام تجربیاتی كه شما تا این لحظه بدست آورده اید بی تردید برگرفته از افكار و احوال پیشین شما است. حال بیائید دیگر از گذشته ی خود خجل نباشیم و سعی كنیم به آن همانند دورانی پر از موفقیت و شادی بنگریم . حتی می توان گفت بدون این گذشته ی پرخیر و بركت ما هم اكنون نمی توانستیم در موقعیت كنونی باشیم . هیچ دلیلی وجود ندارد كه شما خودتان را به خاطر گذشته بازخواست كنید زیرا بهترین كاری را كه می توانستید انجام دهید، انجام داده اید. گذشته ی خود را با عشق رها سازید و افتخار كنید كه هم اكنون لحظاتی را هم اكنون برایتان به وجود آورده است كه به اشتباه خود پی ببرید.
ادامه مطلب


نوع مطلب : رازهای قانون جذب، 
برچسب ها : قدرت، تغییر افکار، تغییر افکار منفی، تغییر باورها،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 26 خرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکری1-ثروتمندان موفقیت خود را در کنترل خود قرار می دهند.

ثروتمندان معتقد هستند که زندگی را خودشان می سازند؛ برخلاف مردم عادی که زندگی برای شان تصمیم می گیرد و زندگی مسیر آن ها را تعیین می کند

 شما باید زندگی مالی خود را کنترل کنید و به این باور برسید که موفقیت خود را به وجود می آورید و مشکلات و درگیری های مالی خود را به وجود می آورید. در واقع به صورت عمدی یا غیرعمدی شما هستید که این مسایل را تعیین می کنید.

2- ثروتمندان تصمیم می گیرند بزرگ فکر کنند.

 اگر من انجام، ندم پس کی؟ پول دارها این طور فکر می کنند. فکر های بزرگ و کارهای بزرگ هم به طور مادی و هم معنوی به موفقیت ختم می شود.

 بیشتر مردم ترجیح می دهند کارهای کوچک انجام دهند؛ به دلیل ترسی که از شکست خوردن دارند، ولی بیشترین ترسشان از موفقیت است. مردم به این دلیل کارهای کوچک می کنند که احساس کوچک بودن دارند و فکر نمی کنند شخص مهمی هستند و می توانند کارهای بزرگ انجام دهند.

3-ثروتمندان وظیفه خود را در به دست آوردن ثروت می دانند.

 بیشتر از اینکه ثروتمندان بخواهند پول دار شوند، وظیفه خود می دانند که به ثروت دست یابند.

 ثروتمند بودن  به تمرکز، جرات، اطلاعات، مهارت، تلاش صد درصدی، هیچ وقت ناامید نشدن و البته به طرز فکر پول داری نیاز دارد.

 اگر شما به کسب ثروت متعهد نباشید، مطمئن باشید موفق نخواهید شد. آن ها می توانند کاملا متعهد باشند، چون هدف مشخصی دارند.


 اولین دلیلی که مردم به خواسته هایشان نمی رسند، این است که نمی دانند چه می خواهند. ثروتمندان از ثروتی که می خواهند کاملا مطمئن هستند و برای رسیدن آن هر کار قانونی و سالم را انجام می دهند.

4- پول دارها به فرصت های خود تمرکز می کنند.

 به جای اینکه مانند اکثر مردم به موانع خود فکر کنند، آن ها به  فرصت های خود تمرکز می کنند. پول دارها به بازده کار تمرکز می کنند، نه به راهی که طی می کنند.

5- پول دارها بازی می کنند که ببرند

در حالی که ثروتمندان بازی می کنند که ببرند، بقیه مردم بازی می کنند که نبازند. اگر هدف شما راحت زندگی کردن و از زندگی زنده ماندن باشد، مطمئن باشید که ثروتمند نمی شوید. وقتی به اندازه ای کار می کنید که بتوانید خرج خود را بدهید، همان قدر پول به دست می آورید.

6-پولدارها با پول دارها رفت و آمد دارند.


 ثروتمندان با هم سطح خود یا بالا تر از خود ارتباط برقرار می کنند، زیرا انگیزه بیشتر بگیرند و  برای به دست آوردن پول بیشتر تلاش کنند.

 آن ها افراد ثروتمند دیگر را می بینند و آن ها را الگوی خود قرار می دهند و با خود فکر می کنند اگر آن ها می توانند پس من هم می توانم.

به جای این که به یکدیگر حسودی کنند و حسرت آن ها را در دل داشته باشند، از هم درس می گیرند و برای رسیدن به هدف بالاتر تلاش می کنند.  

7- ثروتمندان نمی گذارند مشکلات آن ها را شکست دهند.


 راز موفقیت این است که اجازه ندهید مشکلات و  موانع شما را از پا اندازد. مسیر به ثروت بسیار دشوار و پر از مشکلات است٫ به همین دلیل اکثر مردم آن را طی نمی کنند. نمی خواهند ضربه ببینند و از ضربه می ترسند و ساده توضیح بدهیم، ان ها فقط ثروت را می خواهند و حاضر به تحمل سخی نیستند.

8-ثروتمندان براساس نتیجه کار خود پول می گیرند.

ثروتمندان معمولا پول بابت کاری که انجان داده اند، می گیرند. اگر کاری را ناتمام و یا ناقص انجام داده باشند، پولش را نیز نمی گیرند. 

 اکثر پول دارها بیزینس خود را دارند. آن ها در آمد خود را توسط کاری که انجام می دهند، کسب می کنند.

9-ثروتمندان،ثروت خود را مدیریت می کنند.

ثروتمندان باهوش تر از بقیه مردم نیستند. آن ها فقط رابطه دیگری با پول برقرار می کنند. فرق بزرگ بین دو قشر در مدیریت پول است. برای اینکه مدیر پول باشید، باید آن را مدیریت کنید. مردم عادی پول خود را مدیریت نمی کتتد، چون فکر می کنند آنقدر پولی ندارند که نیازی به مدیریت آن باشد. اگر نشان دهید پولی که دارید را نمی توانید کنترل کنید، آن پول بیشتر نمی شود.

 افراد ثروتمند در همه شرایط در حال یادگیری و رشد هستند.

 ثروتمندان از یکدیگر درس می گیرند و حتی وقتی به پول های زیادی رسیده اند، برای بهتر شدن باز تلاش می کنند. موفقیت قابل یادگیری است و هر کسی می تواند به موفقیت برسد.
نوع مطلب : راز جذب پول، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 26 خرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکری


داشتن شغلی مناسب و داشتن روابط کاری خوب، آرزوی هر فرد شاغلی است. اما گاهی بدست آوردن این شغل به اندازه راضی نگهداشتن کارفرما مشکل نیست! در واقع ورود و باقی ماندن در یک موسسسه، کارخانه، شرکت و هر محیط کاری دیگری، علاوه بر اینکه به توانایی های خاص و متناسب با آن نیاز دارد، بلکه نیازمند هوش، سیاست کاری صحیح و نشان دادن توانایی های فردی است. گاهی تصور می کنیم همین که کار خود را بدون مشکل انجام می دهیم کافیست، اما در دنیایی که تناسبی بین نیروی متخصص و کار مناسب وجود ندارد، رعایت نکات زیر می تواند در حفاظت از موقعیت شغلی بسیار مفید واقع شود: 
ادامه مطلب


نوع مطلب : رشد فردی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


قدرت ضمیر ناخودآگاه

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید؛ اگر واقعاً قصد دارید که در زندگی خود به پول و ثروت دست پیدا کنید، باید بدانید که ذهن ناخودآگاهتان به چه صورت کار می کند و از خود واکنش نشان می دهد. باید به این امر اعتقاد داشته باشد که هیچ گاه برای دست یابی به اهداف و  آرزوها دیر نیست.

“هیچ گاه برای تبدیل شدن به آن فردی که می خواهید، دیر نیست”

مغز انسان به دو قسمت تقسیم می گردد:

۱. خودآگاه

۲. ناخودآگاه

 شاید تا کنون بارها از زبان دانشمندان شنیده باشید که افراد تنها از ۱۰% ذهن خودآگاه خود استفاده مینمایند. باید توجه داشت که ضمیر ناخودآگاه بسیار بزرگ تر و نیرومند تر عمل می کند و در حدود ۹۰% دیگر از واکنش های ذهنی ما را نیز همین قسمت تحت کنترل خود دارد. آیا می دانید ممکن است در زندگی شما چه اتفاقاتی روی دهد اگر بتوانید به طور کامل از ضمیر ناخودآگاه ذهن خود استفاده کنید؟ بله می توانید از قدرت جادویی آن برای رسیدن به پول و ثروت و ارتقای زندگی خود بهره بگیرید.

عملکرد ضمیر ناخودآگاه
ادامه مطلب


نوع مطلب : ان ال پی و برنامه ریزی ذهن، راز جذب پول، راز های ضمیر ناخودآگاه، 
برچسب ها : راز ثروت، جذب ثروت، چگونه پولدار شویم، راز جذب پول، ضمیر ناخوداگاه، جذب پول،
لینک های مرتبط :
جمعه 14 خرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکری

با تحقیقات و بررسیهای فراوان درباره قانون جذب و گفتگو با افرادی که در کلاسهای موفقیت شرکت کرده اند، به نتایج مهم و مفیدی رسیده ام که برایتان تشریح می کنم:
اولاً:افراد بسیاری که در کلاسهای موفقیت شرکت می کنند،البته دارای روحیه و امید زیادی برای رسیدن به خواسته هایشان می شوند، اما این امید و روحیه هر لحظه با هر اتفاقی می تواند از بین برود. به چه دلیل؟ به دلیل قدرت زیاد و منفی بافی های ذهن(ضمیر)ناخودآگاه بر انسان.ثانیاً:تعداد کمی از افرادی که در کلاسهای موفقیت شرکت می کنند نتیجه دلخواه را می گیرند،چرا؟به علت دلایل زیر،تنها قانون جذب نمی تواند شما را سریعا به خوسته ها و اهدافتان برساند:
ادامه مطلب


نوع مطلب : رازهای قانون جذب، 
برچسب ها : قانون جذب، مدیتیشن، موفقیت، ضمیر ناخوداگاه،
لینک های مرتبط :"شما به اندازه اعتماد به نفس خود جوان ، به اندازه ترس های خود پیر، به اندازه امید خود جوان و به اندازه نا امیدی خود پیر هستید"{Samuel Ullman}

سلام دوستان عزیز...

قبل از اینکه به راز افزایش اعتماد به نفس بپردازم ابتدا اجازه دهید تعریفی از اعتماد به نفس و عزت نفس داشته باشم:

اعتماد به نفس به این معناست که شخصی کاری را به خوبی و با مهارت انجام دهد و به توانایی های خود اعتماد داشته باشد و عزت نفس به این معناست که فرد خود را مهم و محترم بداند و عاشق خود باشد.

عدم اعتماد به نفس یعنی چه؟


عدم اعتماد به نفس به این معناست که فردی با وجود اینکه توانایی های لازم درانجام کاری خاص را دارد اما قادر به ابراز توانایی ها و لیاقت های خود نمی باشد. مثلا دختر زیبایی که با وجود زیبا بودن در چشم دیگران، باز هم خود را زیبا نمیداند.


شخصی که اعتماد به نفس نداشته باشد ممکن است از انجام کارها سرباز زند و هدفی نداشته باشد، فقط به این دلیل که تصور می کند توانایی انجام آن کار را ندارد. اما این را بدانید که شما توانایی انجام هر کاری را دارید فقط باید باور خودتون رو تغییر بدید. به همین سادگی!


ادامه مطلب

نوع مطلب : رشد فردی، ان ال پی و برنامه ریزی ذهن، 
برچسب ها : افزایش اعتماد به نفس، ان ال پی، هیپنوتیزم، خودهیپنوتیزم، ذهن ناخودآگاه،
لینک های مرتبط :


اکنون که به قدرت نا محدود و عظیم تصاویر ذهنی و تجسم خلاق پی برده و دیدیم چگونه این تصاویر می توانند چیزها و وقایعی خلق کنند،تمرین عملی تجسم خلاق را شروع می کنیم:

تمرین عملی تجسم خلاق: این تمرین باعث می شود ضمیر ناخودآگاه شما که نیروی نا محدودی دارد و در واقع ساختار شخصیت هر انسانی از این قسمت از ذهن ناشی می شود، طوری برنامه ریزی گردد که تغییرات دلخواه را در شمابه وجود آورد:

تمرین شماره 1:در اتاقی نیمه تاریک که ترجیحاً نور از پشت بتابد تمرین را انجام دهید. اتاق نه سرد و نه گرم، بلکه یک دمای عادی داشته باشد، تلفن و موبایل را قطع کرده و در اتاق را نیز قفل کنید تا هیچ کس مزاحم نشده یا صدایتان نکند. اکنون به پشت روی زمین دراز کشیده و دهان و چشمها را آرام ببندید.
چند دقیقه به صداهای اطراف خود گوش دهید، ولی آنها را تفسیر نکنید. اکنون به صدای دم و بازدم بینی گوش فرا دهید. تصور کنید که با هر بازدم (تخلیه هوا) بدنتان سنگین تر می شود. سعی کنید تا زمانی این تمرین را ادامه دهید که حس نمائید بدنتان مثل یک وزنه صد کیلویی شده است.
اکنون زمان آن فرا رسیده که تغییراتی را که می خواهید در خود به وجود آورید و به عبارتی آن شکلی که مایلید باشید(من دلخواه) را در ذهن خلق کنید. این تصویر سازی باید در سه محیط باشد. ابتدا خودتان را در منزل، سپس در محل کار و در نهایت در محیط بیرون(خیابان، فروشگاه و ...) تصور کنید که تغییرات مورد نظر در شما به وجود آمده و چیزی شده اید که مایلید باشید. مثلا اگر فرد عصبانی هستید و مایلید خونسرد باشید، باید خودتان را در منزل، محل کار و سپس محیط بیرون تصور کنید که کاملا خونسردو آرامید. در این قسمت، باید به مدت ده الی پانزده دقیقه تصویر سازی کنید.
 در پایان، 5 شماره (از 1 تا 5) شمرده و با هر شماره به خود بگوئید " من  دارم به حالت عادی و طبیعی بر می گردم"
وقتی کاملاً به حالت طبیعی  برگشتید ، چشمها را باز کرده و سپس به آرامی دستها و پاهایتان را حرکت دهید و در نهایت بنشینید.

نکات مهم در تمرین:
1- این تمرین حداقل 20 دقیقه و حداکثر 40 دقیقه باید طول بکشد.
2- تمرین را هر 2 روز یک بار و به مدت 2 ماه و سپس هر 3 روز یک بار و به مدت 4 ماه (جمعا 6 ماه) تمرین کنید.

تمرین شماره 2:هر ویژگی مثبتی که مایلید در خود به وجود آورید یا ویژگی منفی که دوست دارید از بین ببرید، ابتدا مثل داستان یک فیلم بنویسید و سپس در ذهنتان تصویر سازی کنید. مثل تمرین قبل، خودتان را تصور کنید که در سه محیط ( منزل، محل کار و محیط بیرون) آنچه که مایلید باشید، شده اید. مدت این تصویر سازی 5 دقیقه باید باشد. راحتی این تمرین در آن است که لازم است در دو زمان آن را انجام دهید:
شب قبل از خواب و صبح به محض بیداری. پس از چند روز تمرین، ضمیر ناخودآگاه که در این دو مقطع زمانی، کاملا فعال و بیدار است، این تصاویر را به عنوان واقعیت قبول می کند؛ چون ضمیر ناخودآگاه نمی تواند تصاویر ذهنی و واقعیتها را از هم تشخیص دهد. بعد از مدتی تمرین، این تصاویر ذهنی 5 دقیقه ای به صورت غیر ارادی و ناخودآگاه شبها قبل از خواب و صبح ها به محض بیداری در ذهنتان به نمایش در می آید و مطمئناً تغییرات دلخواه را در شما به وجود می آورد.

نکات مهم در هر تمرین:
1- برای تاثیر بیشتر تصاویر ذهنی باید کیفیت های فرعی آنها را تنظیم کنید:
الف) کیفیت های فرعی تصویر:خودتان را درون تصویر تجسم کنید. تصاویر را بزرگ، متحرك، شفاف و واضح کنید.
ب) کیفیت های فرعی صدا:صداهایی را که روی تصاویر ذهنی می گذارید باید واضح و با طنین باشند
ج) کیفیت های فرعی احساسی: در حال تجسم، باید احساس: شوق، هیجان و خوشحالی کنید.
2- مدت اجرای تغییرات در شما بستگی به مقاومت های ضمیر ناخودآگاه و سپس پذیرش تصاویر ذهنی توسط ضمیر ناخودآگاه دارد، پس توقع تغییرات سریع نداشته باشید.
3- اگر نتوانستید تمرین تجسم خلاق را انجام دهید، یک مربی متافیزیک می تواند به شما یاری دهد، چون به وسیله صدای فرد دیگر این تصاویر ذهنی بهتر و موثر تر در ذهن شما خلق می گردند. 
نوع مطلب : رشد فردی، 
برچسب ها : متافیزیک، تغییر شخصیت، تجسم خلاق، ضمیر ناخوداگاه،
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
هاست لینوکس
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic