ذهن برتر
همان شخصی باش که می خواهی باشی
درباره وبلاگ


وبلاگ ذهن برتر در جهت پاسخ به تمامی سوالات در مورد قانون جذب، ذهن ناخوداگاه، برنامه ریزی ذهن، هیپنوتیزم و ریلکسیشن ایجاد گردیده است.
با عمل به آموزه های این وبلاگ گامی بزرگ در جهت رسیدن به خواسته ها و آرزوهایتان برداشته اید.

وب سایت اصلی ذهن برتر: www.nlpfan.ir

مدیر وبلاگ : رویا متذکری
نویسندگان

هر کسی به دنبالش است اما بعضی ها واقعا می دانند برای به دست آوردنش چهکار کنند؛ ثروت. پولدار شدن ترکیبی از شانس، مهارت و صبر و تحمل است. در اینمطلب به برخی از راه های پولدار شدن اشاره کرده ایم.
به گزارش مرکز تحقیق و توسعه نامی نقش، هرکسی به دنبالش است اما بعضیها واقعا می دانند برای به دست آوردنش چه کار کنند؛ ثروت. پولدار شدن ترکیبیاز شانس، مهارت و صبر و تحمل است. شاید بتوان از اهمیت نقش هر یک از اینهاچشم پوشی کرد اما در نهایت باید اندکی خوش شانس بود؛ هرچند حتی اگرخودتان را خوش شانس و ثروتمند هم بدانید باز هم نیاز به برنامه ریزی های افراد طبقه متوسط دارید. در ادامه به برخی از راه های پولدار شدن اشاره کرده ایم.
شد.
1- کارت عابربانک تان را کنار بگذارید
افرادی که کارت عابربانک در کیف پولشان می گذارند، به طور میانگین بیشتر ازافرادی که با پول نقد خرید می کنند، خرج می کنند. خرج کردن پول نقد و ازدست دادن آن سخت تر و دردناکتر است اما هنگام استفاده از کارت عابربانک چنین حسی ندارید. اگر می توانید کارت عابربانک تان را کنار بگذارید، آن وقت ببینید کهخرج کردن پول نقد چه دردی دارد. از این راه احتمالا موفق می شوید پول خوبی
پس انداز کنید.
یکی از راه های کمتر خرید کردن با کارت این است که قبض های خریدی کهبا عابربانک انجام داده اید را موشکافی کنید تا ببینید هر ماه چقدر از این راه خریدکرده اید؛ بسیاری اوقات حتی قادر نیستید تشخیص دهید که چقدر پول خرج کرده اید تا وقتی آن را به صورت ارقام روی کاغذ ببینید.
از آنجا که حقه های اینترنتی زیاد شده ممکن است حتی بابت خریدی که نکردهاید هم پولی از حساب شما کسر شده باشد، باید ماهانه حساب تان را از راه قبضها چک کنید و به قول معروف حساب کار را داشته باشید وگرنه خدا می داند که در عوض چکمه ها، هزینه رستوران و بلیط سینمای چه کسی شما پول پرداختهاید! پس راهی که ما به شما ارائه می کنیم این است که کارت عابربانک خودتانرا درون کیف پولتان حمل نکنید و آن را در یک جای امن در خانه نگه دارید.

2- پولدار بمانید
پولدار شدن سخت است اما پولدار ماندن سخت تر است. شرایط مالی شما همیشهتحت تاثیر بازار خواهد بود و بازار در حال نوسان است. اگر در شرایطی که اوضاعتانخوب است بیشتر از حد احساس رفاه کنید و در راه این رفاه خرج کنید، در دوره رکودبازار دوباره به شرایط قبل از پولدار شدن تان باز خواهید گشت.
اگر ترفیع گرفتید و درآمدتان بالاتر رفت، بیشتر از قبل خرج نکنید. مازاد درآمدتان را برای زمانی که روند تجارت کند است و درآمدتان پایین خواهد آمد پس انداز کنید،هیچ وقت اینگونه فکر نکنید که پول های شما به قدری است که هیچ وقت نمیتوانید تمامش را خرج کنید. افرادی که برنده میلیون ها تومان پول بودند بر همینباور بودند که تمام پول شان را از دست دادند. حتی اگر خوش شانس هم باشیدنیازبه برنامه ریزی های افراد طبقه متوسط دارید.
3- یادداشت کنید
مخارج تان را برای چند ماه زیر نظر داشته باشید و بعد شروع کنید به برنامه ریزی،یک دفترچه داشته باشید تا تمام هزینه هایتان را در آن یادداشت کنید. فهرستی از هزینه های ماهانه با استفاده از اطلاعات دفترچه یا قبض های خرید تهیه کنید.
وقتی آن را مرور کنید متوجه می شوید که کدام هزینه ها را می توانید کم کردهیا هر ماه چقدر خرج کنید. قبل از هر خریدی چند سوال ساده از خودتان بپرسید وبا خودتان روراست باشید.
4- سهم خودتان را کنار بگذارید
«اول سهم خودتان را کنار بگذارید »، این جمله ای است که در برنامه ریزی های مالی مدام تکرار می شود. به جای اینکه پول مخارج را کنار بگذارید و بعد هرچهماند را پس انداز کنید، برعکس رفتار کنید؛ حساب جداگانه ای باز کرده و فقط برایاهداف خاص از آن استفاده کنید. به محض اینکه پولی مازاد بر درآمد ماهانه تان بهدست آوردید، آن را به این حساب واریز کنید؛ این کار کمک می کند قبل از خرج
کردن تمام پول تان بخشی از آن را پس انداز کنید.
5- برنامه داشته باشید
یک برنامه مالی ماهانه شامل مخارج اساسی و کمی تفریح در نظر بگیرید و فقط درچارچوب آن خرج کنید. هدفی برای خودتان تعیین کنید؛ برای مثال تصمیم بگیرید تا پنج سال آینده مبلغ مشخصی در حساب پس اندازتان داشته باشید. این هدفکمک می کند برای خودتان پول کنار بگذارید. مشخص کنید که ماهیانه یک مبلغخاص از حقوق تان را به حساب پس اندازتان اختصاص دهید. به این پول به هیچعنوان دست نزنید مگر در مواقع خیلی ضروری.
6-شغل تان را عوض کنید!
با تغییر کارتان می توانید مهارت و درآمدتان را افزایش دهید. البته تا کار جدیدیپیدا نکرده اید، کار فعلی را ترک نکنید زیرا یافتن شغل جدید طول می کشد. اگردنبال شغلی با درآمدی بهتر هستید ولی دیگر نمی توانید شغل تان را تحمل کنید،رهایش کنید. از این راه فرهنگ شرکت های مختلفی را تجربه می کنید. شاید اگرشرکت فعلی تان متوجه شود که واقعا می خواهید کارتان را ترک کنید، پیشنهاد
حقوق بیشتری را به شما بدهد.
7- صرفه جویی کنید
راه هایی که پول تان را بیهوده خرج می کنید، بشناسید. برای مثال هر روز بهفروشگاه نروید. هر هزار تومانی که برای یک قهوه فوری هزینه می کنید، در هفته شش هزار تومان آب می خورد که در سال می شود نزدیک به 300 هزار تومان.
همیشه بهترین راه این نیست که خرده خرده خرید کنید. این روش ممکن استهزینه مالی بیشتری نسبت به خرید فله ای برای شما داشته باشد. به خصوصدرباره کالاهایی که استفاده روزانه شما هستند مانند شوینده ها.
8- در بازار سهام سرمایه گذاری کنید
سرمایه گذاری در سهام یا اوراق بهادار که بازدهی سالیانه دارند در دوران بازنشستگی از شما حمایت می کنند اما خرید و فروش روزانه سهام راه خوبی برای پولدار شدننیست و ممکن است به راحتی پول تان را از دست بدهید. به جای آن سرمایهگذاری بلندمدت را یاد بگیرید. سرمایه گذاری با پایه های محکم و مدیریت عالیرا انتخاب کنید. اگر خردمندانه سرمایه گذاری کنید، در پایان با اندوخته ای حسابیمواجه خواهید 
نوع مطلب : راز جذب پول، 
برچسب ها : راز جذب پول، راهکارهای مالی، مدیریت پول، مدیریت هزینه، پولدار شدن،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
هاست لینوکس
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات