ذهن برتر
همان شخصی باش که می خواهی باشی
درباره وبلاگ


وبلاگ ذهن برتر در جهت پاسخ به تمامی سوالات در مورد قانون جذب، ذهن ناخوداگاه، برنامه ریزی ذهن، هیپنوتیزم و ریلکسیشن ایجاد گردیده است.
با عمل به آموزه های این وبلاگ گامی بزرگ در جهت رسیدن به خواسته ها و آرزوهایتان برداشته اید.

وب سایت اصلی ذهن برتر: www.nlpfan.ir

مدیر وبلاگ : رویا متذکری
نویسندگان
چهارشنبه 6 مرداد 1395 :: نویسنده : رویا متذکری

در اصطاح عامیانه به این نوع فرصت طلایی “موقعیتی برای زدن و در رفتن” اطلاق می شود یعنی کار بزن در رو .
تجربه به من نشان داده که اکثر مردم به طور ناخودآگاه دنبال چنین راهی میگردند. و اگر روزی فکر کنند که واقعا روشی سریع آن ها را پولدار میکند، بعضی ازاوقات در عرض چند ثانیه کل سیستم باورهای خود را عوض خواهند کرد تا جاییکه حتی برایشان مهم نباشد که این کار ” بزن در رو” ممکن است باعث ضایعشدن حق انسانهای بیگناه زیادی شود.
مشکل من با “فرصت های طلایی” برای پولدار شدن به این دلیل نیست کهممکن است باعث آسیب زدن به دیگران شود. بلکه به این خاطراست که در هرحال جواب نمی دهد!
اجازه دهید نشان دهم:

فکر می کنید که در یک فرصت طلایی چقدر می توان پول در آورد؟
صد هزار دلار؟ پانصد هزار دلار؟ اجازه دهید فرض کنیم که یک میلیون دلار بتوان کسب کرد. آیا فکر می کنید که یک میلیون دلار برای کل عمر شما کافی باشد؟
در حالت عادی، برای یک فرد معمولی ممکن است این پول کافی باشد. اما منچیز دیگری درباره ی افراد طمعکار می دانم و آن این است که بعد از در آوردن یکمیلیون دلار، هرگز قادر به قانع شدن به آن نخواهند بود و به دنبال میلیون بعدیخواهند رفت!
و در همین رفتن به سمت میلیون “بعدی” است که تمام میلیون “قبلی” را در اختیارفرد یا شرکت بعدی قرار خواهند داد که مشغول همان کار فعلی آن هاست : “بزن و در رو!”و این چرخه برای فرد طمعکار ادامه پیدا میکند تا روزی که…
البته شاید خواننده ی گرامی با خود فکر کند که وی با دیگران فرق دارد و یا اینکهفرصت طلایی وی با دیگران فرق خواهد کرد. در این صورت من برای شما آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم که شانستان را امتحان کنید. بعضی از ما کمتر از اشتباهدیگران درس میگریم و فکر می کنیم که با بقیه متفاوت هستیم. من این را کامادرک می کنم. اما به نظر من نتیجه ای که در نهایت به آن خواهید رسید این است من و شما با هم هیچ فرقی نداریم و همه در اشتباه کردن به یک اندازه استعدادداریم. و دیگران نیز با ما فرقی ندارند.
اما اگر قانع شده اید که فرصت های طلایی و بزن در رو باب میلتان نیست،همانطور که من از آن ها متنفر هستم، حال آماده اید که راه درست کسب ثروت رایاد بگیرید.
و اصل بعدی، شاید یکی از مهمترین قوانینی است که من از”وارن بافیت” یاد گرفتم.
فقط کاری را بکنید که می فهمید
فقط کاری را انجام دهید که می فهمید، اما در آن حرفه آن قدر مهارت پیدا کنیدکه هیچ کس نتواند با شما رقابت کند. و بعد تنها کاری که باید بکنید این استکه آن کار را مرتب تکرار کنید.
وارن بافیت ثروتمند ترین فرد روی زمین است، وی بیش از ۸۰ سال سن دارد و درطول دهه ی گذشته رتبه ی اول ثروتمند ترین مرد دنیا بین وی و “بیل گیتس”،رئیس کمپانی مایکروسافت دست به دست شده استوارن بافت صاحب یک شرکت سرمایه گذاری است که در کمپانی های مختلفسهام دارد.
به طور مثال کمپانی وی سهام همبرگر فروشی مک دونالدز را زمانی که بین ۳ تا۵ دلار در نوسان بود خرید، قیمت فعلی سهام مکدونالدز ۱۰۰ دلار است.وارن بافیت فرمول اصلی سرمایه گذاری خود را از استاد خودش “بنجامینگراهام” یاد گرفت که در دانشگاه سر کلاس های وی می نشست. قسمت اعظم آن فرمول برای همه قابل یاد گیری است. جالب است بدانید که خود من آن را ازشاگردِ شاگردِ شاگردِ وی آموختم!
به این می گویند آموزش سینه به سینه! البته فرمول ها و شیوه ی سرمایه گذاریوی برای تشخیص سهام موفق در کتاب های زیادی منتشر شده است. اما چهکسی حوصله ی خواندن و یاد گرفتن آن ها را دارد؟ تقریبا هیچ کس!
اما من شخصاً فرمول های وی را یاد گرفتم و بعد از بارها استفاده کردن از آنهاباید بگویم که آنقدرها هم پیچیده نیستند و هر کسی که در حد کلاس پنجمابتدایی ریاضی بداند آن ها را می تواند یاد بگیرد و استفاده کند اما نکته مهم این ماجرا، فلسفه ی کلاسیک وارن بافیت است. وی معتقد است که
آدم باید فقط کاری را که می فهمد انجام دهد. یعنی اینکه فرصتهای طلایی وی را وسوسه نکند.

اگر کارمند حسابداری یک شرکت هستید، به مدرک دانشگاهی خود اکتفانکنید. شروع به خواندن متد ها و روش های جدید بکنید که همکارانتان نمی دانند.در کنار آن شروع به خواندن درباره ی زمینه هایی که مستقیما به کار شما ارتباطندارند اما به شکلی مربوط اند. مثا شروع به خواندن اصول “اقتصاد کلان” کنید. درحین انجام این کار متوجه خواهید شد که از تجربه ی خود در حسابداری میتوانید بهشکل موثرتری در زمینه ای جدید تر استفاده کنید. در این حالت خواهد بود که شما صاحب مهارتی خواهید شد که بعضی از شرکت ها شدیدا به آن نیاز دارند.
آنها به کسی نیاز خواهند داشت که مثل شما در هر دو زمینه خبره باشد. آنها بهمهارت شما نیاز دارند اما مشکل دراینجاست که افرادی مانند شما نادر خواهند بود.پس قدرت در مذاکره برای حقوق و مزایای بیشتر در اختیار شما خواهد بود.

منبع: کتاب روانشناسی ثروت
نوع مطلب : راز جذب پول، 
برچسب ها : پولدار شدن، ثروت، راز جذب پول، جذب ثروت، چگونه پولدار شویم، کسب ثروت،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
هاست لینوکس
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات