ذهن برتر
همان شخصی باش که می خواهی باشی
درباره وبلاگ


وبلاگ ذهن برتر در جهت پاسخ به تمامی سوالات در مورد قانون جذب، ذهن ناخوداگاه، برنامه ریزی ذهن، هیپنوتیزم و ریلکسیشن ایجاد گردیده است.
با عمل به آموزه های این وبلاگ گامی بزرگ در جهت رسیدن به خواسته ها و آرزوهایتان برداشته اید.

وب سایت اصلی ذهن برتر: www.nlpfan.ir

مدیر وبلاگ : رویا متذکری
نویسندگان


اکنون که به قدرت نا محدود و عظیم تصاویر ذهنی و تجسم خلاق پی برده و دیدیم چگونه این تصاویر می توانند چیزها و وقایعی خلق کنند،تمرین عملی تجسم خلاق را شروع می کنیم:

تمرین عملی تجسم خلاق: این تمرین باعث می شود ضمیر ناخودآگاه شما که نیروی نا محدودی دارد و در واقع ساختار شخصیت هر انسانی از این قسمت از ذهن ناشی می شود، طوری برنامه ریزی گردد که تغییرات دلخواه را در شمابه وجود آورد:

تمرین شماره 1:در اتاقی نیمه تاریک که ترجیحاً نور از پشت بتابد تمرین را انجام دهید. اتاق نه سرد و نه گرم، بلکه یک دمای عادی داشته باشد، تلفن و موبایل را قطع کرده و در اتاق را نیز قفل کنید تا هیچ کس مزاحم نشده یا صدایتان نکند. اکنون به پشت روی زمین دراز کشیده و دهان و چشمها را آرام ببندید.
چند دقیقه به صداهای اطراف خود گوش دهید، ولی آنها را تفسیر نکنید. اکنون به صدای دم و بازدم بینی گوش فرا دهید. تصور کنید که با هر بازدم (تخلیه هوا) بدنتان سنگین تر می شود. سعی کنید تا زمانی این تمرین را ادامه دهید که حس نمائید بدنتان مثل یک وزنه صد کیلویی شده است.
اکنون زمان آن فرا رسیده که تغییراتی را که می خواهید در خود به وجود آورید و به عبارتی آن شکلی که مایلید باشید(من دلخواه) را در ذهن خلق کنید. این تصویر سازی باید در سه محیط باشد. ابتدا خودتان را در منزل، سپس در محل کار و در نهایت در محیط بیرون(خیابان، فروشگاه و ...) تصور کنید که تغییرات مورد نظر در شما به وجود آمده و چیزی شده اید که مایلید باشید. مثلا اگر فرد عصبانی هستید و مایلید خونسرد باشید، باید خودتان را در منزل، محل کار و سپس محیط بیرون تصور کنید که کاملا خونسردو آرامید. در این قسمت، باید به مدت ده الی پانزده دقیقه تصویر سازی کنید.
 در پایان، 5 شماره (از 1 تا 5) شمرده و با هر شماره به خود بگوئید " من  دارم به حالت عادی و طبیعی بر می گردم"
وقتی کاملاً به حالت طبیعی  برگشتید ، چشمها را باز کرده و سپس به آرامی دستها و پاهایتان را حرکت دهید و در نهایت بنشینید.

نکات مهم در تمرین:
1- این تمرین حداقل 20 دقیقه و حداکثر 40 دقیقه باید طول بکشد.
2- تمرین را هر 2 روز یک بار و به مدت 2 ماه و سپس هر 3 روز یک بار و به مدت 4 ماه (جمعا 6 ماه) تمرین کنید.

تمرین شماره 2:هر ویژگی مثبتی که مایلید در خود به وجود آورید یا ویژگی منفی که دوست دارید از بین ببرید، ابتدا مثل داستان یک فیلم بنویسید و سپس در ذهنتان تصویر سازی کنید. مثل تمرین قبل، خودتان را تصور کنید که در سه محیط ( منزل، محل کار و محیط بیرون) آنچه که مایلید باشید، شده اید. مدت این تصویر سازی 5 دقیقه باید باشد. راحتی این تمرین در آن است که لازم است در دو زمان آن را انجام دهید:
شب قبل از خواب و صبح به محض بیداری. پس از چند روز تمرین، ضمیر ناخودآگاه که در این دو مقطع زمانی، کاملا فعال و بیدار است، این تصاویر را به عنوان واقعیت قبول می کند؛ چون ضمیر ناخودآگاه نمی تواند تصاویر ذهنی و واقعیتها را از هم تشخیص دهد. بعد از مدتی تمرین، این تصاویر ذهنی 5 دقیقه ای به صورت غیر ارادی و ناخودآگاه شبها قبل از خواب و صبح ها به محض بیداری در ذهنتان به نمایش در می آید و مطمئناً تغییرات دلخواه را در شما به وجود می آورد.

نکات مهم در هر تمرین:
1- برای تاثیر بیشتر تصاویر ذهنی باید کیفیت های فرعی آنها را تنظیم کنید:
الف) کیفیت های فرعی تصویر:خودتان را درون تصویر تجسم کنید. تصاویر را بزرگ، متحرك، شفاف و واضح کنید.
ب) کیفیت های فرعی صدا:صداهایی را که روی تصاویر ذهنی می گذارید باید واضح و با طنین باشند
ج) کیفیت های فرعی احساسی: در حال تجسم، باید احساس: شوق، هیجان و خوشحالی کنید.
2- مدت اجرای تغییرات در شما بستگی به مقاومت های ضمیر ناخودآگاه و سپس پذیرش تصاویر ذهنی توسط ضمیر ناخودآگاه دارد، پس توقع تغییرات سریع نداشته باشید.
3- اگر نتوانستید تمرین تجسم خلاق را انجام دهید، یک مربی متافیزیک می تواند به شما یاری دهد، چون به وسیله صدای فرد دیگر این تصاویر ذهنی بهتر و موثر تر در ذهن شما خلق می گردند. 
نوع مطلب : رشد فردی، 
برچسب ها : متافیزیک، تغییر شخصیت، تجسم خلاق، ضمیر ناخوداگاه،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
هاست لینوکس
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic